usługi programistyczne

Usługi programistyczne

Programujemy aplikacje i rozwiązania systemowe skrojone pod potrzeby Klienta. Nasze programy wspierają zarządzanie procesami biznesowymi, zespołami, dokumentacją, asortymentem. Tworzymy programy magazynowe, aplikacje bazodanowe i webowe.

Procedura realizacji zadania programistycznego:

 • Analiza potrzeb firmy
 • Zaprojektowanie rozwiązania
 • Realizacja projektu
 • Testowanie rozwiązania
 • Korekty
 • Wdrażanie rozwiązania

Procedura działań po wdrożeniu systemu:

 • Monitorowanie funkcjonalności systemu, przeszkolenie pracowników obsługujących aplikację
 • Serwis i opieka gwarancyjna
 • Opieka pogwarancyjna (opcjonalnie)
 • Modyfikacje i dodatki (opcjonalnie)
Projektowanie i tworzenie stron internetowych.

Projektowanie stron

Strona internetowa to najtańsza i najbardziej skuteczna metoda dotarcia do klientów. Nasi webmasterzy zaprojektują dla Państwa atrakcyjną i funkcjonalną stronę, we wskazanej technologii. Projektujemy strony www wykorzystaniem systemów cms a na życzenie Klienta również w każdej innej technologii.

Tworzymy:

 • Landing Page – tzw. strony lądowania
 • Wizytówki – najprostsze formy przekazu informacji dla osób oglądających naszą witrynę. Proste, a zarazem bardzo skuteczne.
 • Rozbudowane serwisy w oparciu o różnorakie rozwiązania dedykowane stosowane pod konkretną firmę lub zlecenie – nie boimy się wyzwań!

Nasze strony internetowe tworzymy w technologii responsywnej – witryny dostosowane do urządzeń każdego typu (telefon / tablet / komputer / urządzenia pośrednie). Przybliżanie, powiększanie i szukanie elementów nawigacyjnych już nie jest problemem!

Technologia ta jest mocno wspierana zwłaszcza przez wyszukiwarkę Google – dzięki czemu strona jest podbijana w wynikach wyszukiwania.

Od czego zaczynamy?

 1. Analizujemy Twoje potrzeby zadając masę pytań by poznać Twoją firmę / usługę / produkt.
 2. Sprawdzamy konkurencję, badamy rynek w oparciu o Twoje zapytanie.
 3. Budujemy innowacyjną szatę graficzną w oparciu o autorskie rozwiązania.
 4. Wdrażamy serwis tak aby był jak najlepszy i wygodny dla Ciebie oraz klientów.
 5. Testujemy jego funkcjonalność.
 6. Pomagamy Ci się z nim zapoznać i uczymy jak z niego korzystać.
 7. Jesteśmy cały czas do Twojej dyspozycji!

Nasz zespół

Nasz zespół tworzą młodzi Webdeweloperzy oraz graficy – firmy Vedius oraz pracownicy agencji interaktywnej E-Start. Połączenie zespołów zwiększyło moce wykonawcze obu firm i pozwoliło nam przyjmować do realizacji duże projekty

Pełne informacje o ofercie znajdują się na stronie zespołu projektowego: www.e-start.com.pl

Egzaminy i certyfikaty ECDLEgzaminy i certyfikaty ECDL

Egzaminy

Egzaminy i certyfikaty ECDL

Certyfikaty ECDL

Szkolenie i certyfikat ECDL Base jest jednym z najczęściej wybieranych przez osoby wykorzystujące komputer do pracy biurowej. Większa część szkolenia opiera się na poznaniu pakietu oprogramowania biurowego MS Office. Uzupełnieniem są tematy z zakresu obsługi komputera, wykorzystania sieci lokalnej i Internetu w pracy oraz poznanie podstaw teoretycznych i praktycznych z zakresu budowy komputera oraz technologii informacyjnych i telekomunikacyjnych.

ECDL Advanced (w skrócie ECDL-A), polska nazwa: Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych, poziom zaawansowany, to układ 4 szkoleń zakończonych egzaminami praktycznymi:

 1. Przetwarzanie tekstu, poziom zaawansowany
 2. Arkusze kalkulacyjne, poziom zaawansowany
 3. Bazy danych, poziom zaawansowany
 4. Grafika menedżerska i prezentacyjna, poziom zaawansowany

Jest to bezpośrednia kontynuacja szkolenia ECDL Base. Szkolenia ECDL Advanced mogą być odbywane w całości(wszystkie 4 moduły), uczestnik może również uczestniczyć tylko w wybranych przez siebie modułach.

ECDL WebEditing to następca popularnego wcześniej Webstartera – jest to Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowego z zakresu projektowania stron internetowych. Certyfikat ECDL WebEditing zaświadcza o posiadaniu podstawowych umiejętności wykorzystania narzędzi języka HTML do tworzenia stron i serwisów internetowych.

ECDL Profile

Program certyfikacji ECDL rozwija się od wielu lat (początki sięgają roku 1992). Zdecydowanie największą elastyczność program uzyskał w roku 2013 poprzez wprowadzenie koncepcji ECDL Profile.

ECDL Profile umożliwia kandydatom zbudowanie swojej ścieżki certyfikacyjnej, która najbardziej odpowiada ich potrzebom, czy potrzebom ich pracodawców. W ten sposób można walidować (certyfikować) te umiejętności, które najlepiej pasują do profilu zawodowego czy profilu edukacji.

Zdobywanie kolejnych, zaplanowanych kwalifikacji i zdawanie egzaminów z odpowiadających im modułów jest realizacją idei ECDL Profile. Jest to – zgodnie z założeniami Europejskich Ram Kwalifikacyjnych – program uczenia się przez całe życie; nigdy się nie kończy a kandydat może chcieć uaktualniać dotychczasowe kwalifikacje, zdobywać nowe umiejętności, związane z nowymi technologiami lub z nowymi obszarami, jako że Fundacja ECDL wprowadza w życie coraz to nowe moduły i uaktualnia dotychczasowe.

ECDL Profile zachęca do ciągłego uczenia się i do stałego rozwoju kompetencji cyfrowych. Na certyfikacie ECDL Profile można umieścić informacje o wszystkich zdanych egzaminach ECDL, niezależnie od chwili, kiedy były zdawane – na jednym certyfikacie mogą więc pojawić się kolejne wersje tego samego egzaminu, świadczące o stałym aktualizowaniu posiadanych kompetencji jak i egzaminy z kolejnych modułów, rozszerzających kompetencje cyfrowe ich posiadacza (źródło informacji: strona WWW fundacji ECDL).

ECDL Profile DIGCOMP

Program certyfikacji ECDL rozwija się od wielu lat (początki sięgają roku 1992). Zdecydowanie największą elastyczność program uzyskał w roku 2013 poprzez wprowadzenie koncepcji ECDL Profile.

ECDL Profile umożliwia kandydatom zbudowanie swojej ścieżki certyfikacyjnej, która najbardziej odpowiada ich potrzebom, czy potrzebom ich pracodawców. W roku 2015 została wprowadzona seria certyfikatów ECDL PROFILE DIGCOMP, w celu umożliwienia certyfikacji kompetencji nabywanych w ramach szkoleń finansowanych z EFS a określonych w ramie kompetencji cyfrowych DIGCOMP, przedstawionej jako standard wymagań dla prowadzonych szkoleń w „Wytycznych w zakresie realizacji przedsięwzięć z udziałem środków Europejskiego Funduszu Społecznego w obszarze edukacji na lata 2014-2020”, obowiązujących od 2 czerwca 2015 r (źródło informacji: strona WWW fundacji ECDL).

ECDL STANDARD

Certyfikat ECDL Standard zaświadcza, że jego posiadacz potwierdził rozszerzone kwalifikacje komputerowe, umożliwiające posługiwanie się komputerem w dzisiejszym świecie.

Poza umiejętnościami potwierdzonymi certyfikatem ECDL BASE, zaświadcza on o dodatkowych umiejętnościach specjalistycznych – trzech do wyboru z ośmiu, pokazanych na schemacie poniżej. Pracownik biurowy wybierze zapewne egzaminy z grupy S1, S2, S3, S7; jeśli zajmuje się planowaniem projektów, do grupy wyboru dorzuci zapewne S5; jeśli zajmuje się tworzeniem stron internetowych – S6; jeśli zaś zajmuje się projektowaniem czy dokumentacją techniczną – dorzuci S8. ECDL STANDARD to więcej niż dawny ECDL CORE, składający się także z siedmiu modułów – obejmuje kompetencje odpowiadające starym ośmiu modułom (a także dotychczasowym egzaminom specjalistycznym) – źródło informacji: strona WWW fundacji ECDL.

Egzaminy i certyfikaty ECDLEgzaminy i certyfikaty ECDL

Laboratorium stacjonarne

VEDIUS – Mobilne Laboratorium ECDL
Firma Vedius jest certyfikowanym laboratorium egzaminacyjnym ECDL, wpisanym do rejestru laboratoriów pod numerem: PL-LAB027.
Posiadamy status laboratorium komercyjnego, z możliwością egzaminowania w całym kraju (Laboratorium Mobilne). W Krakowie posiadamy salę egzaminacyjną przeznaczoną również na laboratorium stacjonarne.
Jesteśmy jednym z najprężniej działających laboratoriów w kraju. Każdego roku przeprowadzamy kilka tysięcy egzaminów ECDL.
Zatrudniamy doświadczonych egzaminatorów, z pełnym wachlarzem uprawnień.
Zapraszamy do naszego Lacoratorium egzaminacyjnego w Krakowie przy ul. Kochanowskiego 28/1
Zapraszamy również do współpracy z nami w innych lokalizacjach:
Przeprowadzimy egzaminy ECDL w dowolnym miejscu w kraju, zapewniając sprzęt, oprogramowanie, dostęp do Internetu.

Egzaminy i certyfikaty ECDLEgzaminy i certyfikaty ECDL

Laboratorium mobilne

ECDL – (ang. European Computer Driving Licence)

Egzaminy ECDL sprawdzają umiejętności w pracy z komputerem, potrzebne zarówno w pracy zawodowej jak i coraz częściej w życiu codziennym każdego obywatela Europy.
Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych zwiększa możliwości znalezienia zatrudnienia w szczególności dla osób szukających pracy, w szczególności poszukujących (lub podejmujących) pracy w innych krajach europejskich.

Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych jest jednolity w całej Europie i zachowuje swoją ważność bezterminowo

VEDIUS – Mobilne Laboratorium ECDL

Firma Vedius jest certyfikowanym laboratorium egzaminacyjnym ECDL, wpisanym do rejestru laboratoriów pod numerem: PL-LAB027. W bieżącym roku przeszkoliliśmy i przeprowadziliśmy ponad 1800 egzaminów ECDL Core i ponad 200 egzaminów ECDL Advanced, co stawia nasze Laboratorium w czołówce najprężniej działających w całej Małopolsce. Posiadamy status mobilnego laboratorium komercyjnego co pozwala nam realizować szkolenia i egzaminy ECDL w dowolnym miejscu w kraju.

Certyfikaty ECDL

Szkolenie ECDL Core jest jednym z najczęściej wybieranych przez osoby wykorzystujące komputer do pracy biurowej. Większa część szkolenia opiera się na poznaniu pakietu oprogramowania biurowego MS Office. Uzupełnieniem są tematy z zakresu obsługi komputera, wykorzystania sieci lokalnej i Internetu w pracy oraz poznanie podstaw teoretycznych technologii informacyjnych i telekomunikacyjnych.

Certyfikat ECDL Core zostanie wkrótce zastąpiony certyfikatem ECDL Standard

ECDL Advanced (w skrócie ECDL-A), polska nazwa: Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych, poziom zaawansowany, to układ 4 szkoleń zakończonych egzaminami praktycznymi:

 1. Przetwarzanie tekstu, poziom zaawansowany
 2. Arkusze kalkulacyjne, poziom zaawansowany
 3. Bazy danych, poziom zaawansowany
 4. Grafika menedżerska i prezentacyjna, poziom zaawansowany

Jest to bezpośrednia kontynuacja szkolenia ECDL Core. Szkolenia ECDL Advanced mogą być odbywane w całości(wszystkie 4 moduły), uczestnik może również uczestniczyć tylko w wybranych przez siebie modułach.

ECDL WebStarter to Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowego projektowania stron internetowych. Certyfikat ECDL WebStarter zaświadcza o posiadaniu podstawowych umiejętności wykorzystania narzędzi języka HTML do tworzenia stron i serwisów internetowych.

 

Specjalistyczne usługi IT

Specjalistyczne usługi IT

Firma Vedius świadczy szereg specjalistycznych usług, zarówno dla klientów indywidualnych jak i mikro, małych i średnich przedsiębiorstw.

Specjalizujemy się m.in. w:

 • Wdrażaniu systemów serwerowych Windows i Linux
 • Wdrażaniu rozwiązań domenowych w firmach (m.in. Active Directory)
 • Projektowania sieci komputerowych
 • Rozwiązań w zakresie projektowania, administrowania i zabezpieczania sieci bezprzewodowych
 • Bezpieczeństwa systemów informatycznych
Zaawansowany serwis sprzętu i oprogramowania

Serwis sprzętu i oprogramowania

Dział serwisowy firmy naszej firmy jest zintegrowany z działalnością w zakresie outsourcingu informatycznego.

Usługi serwisowe realizujemy jako standardowe pojedyncze zlecenia lub w ramach umowy abonamentowej obsługi informatycznej całego przedsiębiorstwa.

Realizujemy zlecenia związane ze sprzętem oraz oprogramowaniem:

 • awarii sprzętu komputerowego, sieciowego,
 • doradzamy w zakresie modernizacji i inwestycji informatycznych,
 • zarządzamy licencjami i oprogramowaniem
 • wykonujemy czynności naprawcze związane z usuwaniem szkodliwego oprogramowania

W ramach umów outsourcingu firma Vedius świadczy kompleksowe usługi w zakresie obsługi informatycznej przedsiębiorstw.

Świadczymy kompleksowe usługi w zakresie obsługi informatycznej, przejmujemy pełną odpowiedzialność za funkcjonowanie całego IT w firmie, zarówno sprzętu jak i oprogramowania.

Korzyści dla przedsiębiorstwa po przejściu na outsourcing informatyczny:

 • Przeniesienie pełnej odpowiedzialności za cały obszar IT Klienta na naszą firmę
 • Redukcja kosztów związanych z personelem (możliwość całkowitej rezygnacji z zatrudniania informatyków i serwisantów)
 • Optymalizacja kosztów – stały miesięczny abonament, niezależnie od ilości potencjalnych awarii
 • Bezpłatne doradztwo w zakresie wdrażania nowoczesnych rozwiązań informatycznych
 • Pełna elastyczność w zakresie obszarów współpracy i odpowiedzialności
 • Możliwość tzw. Body leasingu – przekazania pracownika naszej firmy Klientowi na określony czas lub na określone zadanie
Outsourcing IT, obsługa informatyczna firm

Outsourcing IT

Outsourcing informatyczny jest bardzo korzystnym rozwiązaniem zwłaszcza dla mikro i małych przedsiębiorstw, w których niezbędna jest ścisła kontrola i optymalizacja kosztów związanych z obsługą IT.

Firma Vedius świadczy kompleksowe usługi w zakresie obsługi informatycznej przedsiębiorstw.

Świadczymy kompleksowe usługi w zakresie obsługi informatycznej, przejmujemy pełną odpowiedzialność za funkcjonowanie całego IT w firmie, zarówno sprzętu jak i oprogramowania.

Korzyści dla przedsiębiorstwa po przejściu na outsourcing informatyczny:

 • Przeniesienie pełnej odpowiedzialności za cały obszar IT Klienta na naszą firmę
 • Redukcja kosztów związanych z personelem (możliwość całkowitej rezygnacji z zatrudniania informatyków i serwisantów)
 • Optymalizacja kosztów – stały miesięczny abonament, niezależnie od ilości potencjalnych awarii
 • Bezpłatne doradztwo w zakresie wdrażania nowoczesnych rozwiązań informatycznych
 • Pełna elastyczność w zakresie obszarów współpracy i odpowiedzialności
 • Możliwość tzw. Body leasingu – przekazania pracownika naszej firmy Klientowi na określony czas lub na określone zadanie
Optymalizacja i pozycjonowanie stron internetowych SEO

Pozycjonowanie / SEO

Pozycjonowanie stron www

Optymalizacja strony internetowej, a właściwie jej kodu dla wyszukiwarek internetowych (ang. search engine optimization, SEO) czyli popularnie zwane pozycjonowanie strony www pozwala osiągnąć większą oglądalność strony poprzez lepszą „widoczność” w wyszukiwarkach, m.in. Google, Bing

Pozycjonowanie strony internetowej jest kilkumiesięcznym procesem dlatego odbywa się według pewnych procedur.

Procedura realizacji zadania z zakresu pozycjonowania i optymalizacji witryny:

Analiza potrzeb firmy w zakresie pozyskiwania Klienta poprzez informacje na stronie www
Zaprojektowanie rozwiązania – dobór fraz i słów kluczowych
Analiza obecnego stanu strony WWW Klienta (analiza SWOT)
Realizacja projektu – optymalizacja kodu, modyfikacja strony internetowej
Testowanie rozwiązania
Monitorowanie efektów
Serwis
Zarządzanie kampanią Google AdWords

Założymy i poprowadzimy kampanię reklamową w najpopularniejszej wyszukiwarce internetowej – Google. Nasi konsultanci mogą również doradzać Ci, jak utworzyć i zarządzać kampanią reklamową Google AdWords, jak dobrać odpowiednie frazy i słowa kluczowe.

Nasz zespół

Podobnie jak w dziale projektowania stron internetowych, tak i tu nasz zespół tworzą pracownicy firmy Vedius oraz agencji interaktywnej E-Start.

Pełne informacje o ofercie znajdują się na stronie zespołu SEO: www.e-start.com.pl