Laboratorium mobilne

Informacje o usługi

ECDL – (ang. European Computer Driving Licence)

Egzaminy ECDL sprawdzają umiejętności w pracy z komputerem, potrzebne zarówno w pracy zawodowej jak i coraz częściej w życiu codziennym każdego obywatela Europy.
Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych zwiększa możliwości znalezienia zatrudnienia w szczególności dla osób szukających pracy, w szczególności poszukujących (lub podejmujących) pracy w innych krajach europejskich.

Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych jest jednolity w całej Europie i zachowuje swoją ważność bezterminowo

VEDIUS – Mobilne Laboratorium ECDL

Firma Vedius jest certyfikowanym laboratorium egzaminacyjnym ECDL, wpisanym do rejestru laboratoriów pod numerem: PL-LAB027. W bieżącym roku przeszkoliliśmy i przeprowadziliśmy ponad 1800 egzaminów ECDL Core i ponad 200 egzaminów ECDL Advanced, co stawia nasze Laboratorium w czołówce najprężniej działających w całej Małopolsce. Posiadamy status mobilnego laboratorium komercyjnego co pozwala nam realizować szkolenia i egzaminy ECDL w dowolnym miejscu w kraju.

Certyfikaty ECDL

Szkolenie ECDL Core jest jednym z najczęściej wybieranych przez osoby wykorzystujące komputer do pracy biurowej. Większa część szkolenia opiera się na poznaniu pakietu oprogramowania biurowego MS Office. Uzupełnieniem są tematy z zakresu obsługi komputera, wykorzystania sieci lokalnej i Internetu w pracy oraz poznanie podstaw teoretycznych technologii informacyjnych i telekomunikacyjnych.

Certyfikat ECDL Core zostanie wkrótce zastąpiony certyfikatem ECDL Standard

ECDL Advanced (w skrócie ECDL-A), polska nazwa: Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych, poziom zaawansowany, to układ 4 szkoleń zakończonych egzaminami praktycznymi:

  1. Przetwarzanie tekstu, poziom zaawansowany
  2. Arkusze kalkulacyjne, poziom zaawansowany
  3. Bazy danych, poziom zaawansowany
  4. Grafika menedżerska i prezentacyjna, poziom zaawansowany

Jest to bezpośrednia kontynuacja szkolenia ECDL Core. Szkolenia ECDL Advanced mogą być odbywane w całości(wszystkie 4 moduły), uczestnik może również uczestniczyć tylko w wybranych przez siebie modułach.

ECDL WebStarter to Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowego projektowania stron internetowych. Certyfikat ECDL WebStarter zaświadcza o posiadaniu podstawowych umiejętności wykorzystania narzędzi języka HTML do tworzenia stron i serwisów internetowych.